Seo — що це таке?

Seo — що це таке?
Сео оптимізація і просування сайту
Давайте поговоримо про те, що таке Seo (Search Engine Optimization), як Seo-оптимізація (зовнішня і внутрішня) здатна буквально творити чудеса в просуванні сайту і відповісти на питання, чому не варто ні в якому разі нехтувати Seo.
Seo — що це таке і як впливає на просування вашого сайту.
Seo (Search Engine Optimization) – це основна зброя за місце у ТОП 10. За великим рахунком, це мистецтво потрапляння на першу сторінку видачі Яндекса або Гугла по потрібному для вас пошуковому запиту.
Боротьба за ТОП 10 йде не на жарт і будь-які «білі» методи Сео-оптимізації, які здатні перетягнути вагу терезів на свою сторону, використовуються обов’язково. Взагалі ситуація дуже схожа на те, як це зображено на картинці:

Тепер про те, чому до просування вашого сайту потрібно долучати фахівців.

Є кільки причин :

  1. Внутрішня оптимізація тексту, заголовків, мета тегів, видалення дублювання контенту і т. і.
  2. Зовнішнє Seo — отримання безкоштовними і платними способами вхідних ссилокна свій сайт.
  3. Юзабіліті і якість контенту — для отримання адекватної поведінки користувачів на вашому ресурсі та у видачі пошуковиків, яке буде типово для вашої тематики.

Перші дві групи факторів спрямовані на залучення максимальної кількості відвідувачів з пошукових систем (за рахунок просування в Топ 10 по потрібних запитах), а ось третя група Сео чинників спрямована на утримання завойованих позицій.

Насправді, саме третя є самою трудомісткою по її забезпеченню. Потрібно мати дійсно потрібні і цікаві користувачеві матеріали, на створення яких доведеться витрачати величезну кількість свого особистого часу. Пам’ятайте, що зараз важливий тільки унікальний контент, але ніяк не копіпаст (скопійований вміст). За це пошуковики можуть накласти санкції у вигляді фільтра або бана.

Ваш ресурс, крім хорошої Seo оптимізації, повинен відповідати певним технічним вимогам пошукових систем (заборона індексації дублів сторінок, правильні коди відповіді сервера тощо). Чи замислювалися ви про правильність формування Урл адрес на вашому сайті? А 301 редирект з WWW без WWW (або навпаки) налаштували? Доступність свого сайту (аптайм) моніторите? Періодична недоступність може звести нанівець всі ваші зусилля.

Звичайно ж, є способи отримання трафіку окрім пошукового і ми знаємо такі.  Залучення відвідувачів на сайт є дуже ефективним інструментом просування. Ви  не зможете створювати стільки анонсів і проявляти таку неймовірну активність, щоб залучати тисячі відвідувачів без допомоги сео-фахівців.

Ще раз звертаємо вашу увагу, що зараз у Топ-10 вже практично не буває шлаку або ж він там надовго не затримується. Але хороших сайтів набагато більше 10 і тому йде боротьба за Топ, головною зброєю якої виступає Seo у всій своїй красі. Якщо ви в цій боротьбі не берете участь, то і «місця під сонцем» вам не дістанеться.

Сео оптимізація та просування — навіщо потрібно

Ви думаєте, що зможете обійтися в питанні залучення відвідувачів без оптимізації? Можливо, що з якихось запитів і ви досягнете результатів, але по величезній масі запитів так і залишитися в невидимій зоні для своїх потенційних читачів, навіть незважаючи на те, що ваш контент буде хороший. Поки пошукові системи не стануть ідеальними, ви будете втрачати потенційну аудиторію нехтуючи Сео технологіями.

Ви можете сказати, що не тільки цим живуть сайти,  адже є ще й соціальні мережі Facebook, вКонтакте, Гугл плюс, сервіс мікроблогінгу Twitter і т. п. речі (тематичні соціалки, наприклад, або ж все ті ж поштові розсилки в Subscribe). Поспішаємо вас розчарувати, бо просування в цих соціалках не так просто, як здається на перший погляд і це потрібно довіряти спеціалістам, бо вони знають «підводні камені» на яких можна спіткнутися, та як цього уникнути.

Пошуковики в день обробляють сотні мільйонів запитів користувачів і по кожному з них мають видавати релевантний список сайтів з інтернету. Робити це вручну немає ніякої можливості, тому цей почесний обов’язок виконують роботи (програми). Ну, а робота завжди можна ввести в оману. Пам’ятаєте, як Яндекс пояснював роботу свого Матрікснета на прикладі яблук?

Робот яблука спробувати не може, але зате може оцінювати їх по сотням інших параметрів. Яблука ж пробують спеціально навчені люди — асесори. Вони виносять свій вердикт, спробувавши невелику кількість яблук, а робот всебічно вивчає їх і вже на основі накопичених даних далі буде сам здатний відрізняти зерна від полови. А причому ж тут Сео?

А оптимізатори якраз і намагаються знайти ті самі точки впливу, натиснувши на які можна буде поліпшити ранжування свого проекту (піднятися в Топ 10). Якщо робот при ранжируванні спирається на кілька сотень параметрів, то вплинувши хоча б на частину з них, ви зможете суттєво покращити просування вашого сайту. Це означає рух у бік першого місця пошукової видачі по потрібному запиту.

Ще одним дуже важливим чинником внутрішньої Сео оптимізації є здійснення перелінковки, причому не плагінами і розширеннями, а саме контекстними посиланнями з тіла статей (як, наприклад, в цій публікації). Знаєте, навіщо вона потрібна?.

Внутрішні ссилки чинять на Seo точно такий же вплив, як і зовнішні, передають статичну вагу, і при ранжируванні пошукові системи враховують анкор (тексти) цих ссилок.

Поведінка користувачів на сайті і в пошуковій видачі зараз враховується усіма пошуковими системами, і саме цей аспект здатний перекреслити всі ваші зусилля по Сео оптимізації. Мало потрапити в Топ 10, там ще потрібно утриматися.

Тобто ви повинні розуміти, що Seo реально працює і не використовувати його було б великою помилкою. Ваші потенційні читачі, які не зможуть знайти ваш чудовий сайт через Яндекс або Гугл, вам цього не пробачать. Мало створити хороший проект з унікальним і необхідним контентом, його обов’язково потрібно просунути в Топ 10 хоча б по ряду не дуже частотних запитів, щоб почати залучати до себе увагу читачів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

All rights reserved © FUTURE-IT

Powered by WordPress

Theme by SEOS